Geveze İle Söyleşi

Söyleşiyi Yapan: Dilara Pınar ARIÇ
DJ’liğe ne zaman başladınız?
Peki. DJ’liğe 1991 yılında başladım.
Çok yeteneklisiniz. Başarılı olmanızı neye bağlıyorsunuz?
Estağfirullah. Çok yetenekli olduğumu düşünüyorsanız o sizin güzelliğiniz. Çok yetenekli değilim ama çok seviyorum yaptığım işi. Başarılı olmamı da sanıyorum istikrarlı olmama bağlıyorum. Bir de ben olmama bağlıyorum. Yani biriymiş gibi hiç davranmaya çalışmadım. Ben nasılsam hep öyle davrandım. Radyoda da hep öyle davrandım. Dolaysıyla farklı bir profil çizmeye çalışmadım.
Esprileriniz için nereden ilham alıyorsunuz?
Hayatla alakalı. Hayattan ilham alıyorum. Kadınlardan erkeklerden. Bir de ben gözlem yapmayı çok severim. İnsanları gözlemlemeyi severim. Aslında esprilerimi insanlardan çıkarıyorum.
Keşke onun yerinde olsaydım dediğiniz biri var mı?
Valla. Keşke yerinde olmak istediğim dediğim kimse yok. Ama şunu söyleyebilirim. Bana sorarsanız hiç kimse için kimse için keşke onun yerinde olsaydım dememek gerekiyor. Çünkü o kadar yanlış bir bakış açısı ki birinin yerinde olsaydım dediğinizde onun o anki yerinde olsaydım diye düşünüyorsunuz. Ama o doğuyor, doğduktan sonra bir hayat yaşıyor. Bazı şeyler yaşıyor. Bütün yaşadıkları onu o gün, o hale getiriyor. Biz onu atlıyoruz.
Arkadaşınızla buluşup yapmaktan en çok hoşlandığınız şey nedir?
Arkadaşlarımla denize çıkmayı çok seviyorum. Denizde olmayı çok çok seviyorum.
Ben aslında oyum dediğiniz bir film kahramanı var mı?
Var. Richar Gere’in bir filmi vardı. Mr Jones diye… Hatta şarkısı da vardı. (Şarkıyı söylüyor.) Şarkısı vardı filmin. Mr. Jones çok kendime benzetirim. O kadar uçlarda değilim ama çok benzetirim.
Hayatınızda en çok yaşamak istediğiniz film nedir?
Wow. Güzel soruymuş. Bilemedim şimdi ya! Düşünüyorum. Hangi film? Hangi filmi yaşamak isterim? Bilemedim.
İyi ki yapmışım dediğiniz bir iş var mı? Varsa nedir?
10 yıldır üniversitede ders veriyorum. Bahçeşehir Üniversitesinde. İyi ki ders vermeye başlamışım. Yaptığım şeyi çok seviyorum. Kitap yazdım 7 tane. İyi ki yazmışım diyorum zaman içinde. İyiki yaptım dediğim şeyler bunlar. İyi ki radyocu olmuşum. Ya, bu sadece söyleyeceğim şeyler dj’lik için değil. Galiba hepsi için. Bütün işler için. Çok özür dilerim aynı zamanda köpeğimi gezdiriyorum. (Köpek havlaması duyuluyor.)
DJ olmak isteyenlere tavsiyeniz nedir?
Tutkuyla sevsinler işlerini. Ya da sevdikleri işi yapsınlar. Ya işlerini sevsinler ya sevdikleri işi yapsınlar. Biz de şöyle bir şey var. Herkes çok önemli insanlar olmak istiyor. Türkiye’de önemli insanın tarifi başka. Önemli insan bizde varlıklı ve çok saygın işler yapan insanlar. Ya daönemli insanlar sanat ve bilim insanları. Ama bana sorarsanız. Aksaray’daki Köfteci Yusuf, bilinen köfteci değildir Aksaray’da küçük böyle bir dükkandır ve Yusuf Abi işletir, çok önemli bir insandır. Kaliteli bir insandır. Okuyan eden yazan çizen bir insandır. Olağanüstü güzel köfte yapar. Süper bir muhabbeti vardır. O yüzden önemli bir insandır. Önemli bir insan olmak böyle bir şey belki de. İnsanın yaptığı işe çok saygı duyup onu çok iyi yapması. Karadeniz’de eğer Rize’ye giderseniz Ordu’ya giderseniz orada Uzun Saçlının Yeri vardır, çaycıdır herkes tanır. Herkes tanır derken herkes tanır. Olağanüstü güzel çay yapar. Adam çaycı. Bu bakımdan Ordu’ya gittiğinizde Uzun Saçlının Yeri’ne gittik. Tanıştık. Çok da eğlenceli, çok da keyifli bir adam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir